Jesteś tutaj: HomeSekcje sportoweNarciarstwo biegowe
Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/platne/speedjaslo/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Narciarstwo Biegowe

Narciarstwo Biegowe (24)

Wspaniałym akcentem zakończyliśmy sezon narciarski 2015, na profesjonalnych trasach w Białce Tatrzańskiej - Ośrodek Kotelnica !!! Po dwa medale - ZŁOTY w stylu klasycznym oraz SREBRNY w stylu dowolnym - sięgnęła Roksana Ciborowska, natomiast Alan Ciborowski wywalczył SREBRO w klasyku !!! Od 1go miejsca dzieliło go jedynie 0,3 sekundy !!! Tuż za podium na 4 MIEJSCU, stanął Radosław Dybka również w stylu klasycznym !!! KS SPEED JASŁO reprezentowali: Jakub Turek, Michał Potempa, Radosław Dybka, Michał Ostalecki, Piotr Jarecki, Roksana Ciborowska, Alan Ciborowski. Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla trenera Damiana Ciborowskiego, za prowadzenie podopiecznych w całym sezonie !!! ( foto w galerii - zawody 2015 - białka t. 2015 )

Zawody w Wiśle to ostatnia odsłona tegorocznego cyklu Bieg na Igrzyska. Blisko 300 zawodników rywalizowało przez dwa dni na bardzo trudnych trasach narciarskiej Kubalonki. W pierwszym dniu - 28 lutego rywalizowano ze startu wspólnego stylem klasycznym. Drugi dzień zmagań - 1 marca - to także massstarty, ale stylem dowolnym. Dla Naszego klubu, podsumowaniem weekendowych startów są : SREBRO i ZŁOTO dla Roksany Ciborowskiej w kategorii Juniorka E!!! 5 i 3 miejsce w roczniku Alana C. oraz 6 i 4 miejsce Natana C. ******** W klasyfikacji GENERALNEJ , po 10 cyklach zawodów: ROKSANA została Wice Mistrzynią Pucharu Polski, RADOSŁAW Dybka uplasował się na 4 miejscu w roczniku 2004 ; ALAN Ciborowski - 3 lokata w roczniku 2000 ; NATAN Ciborowski zajął 6 miejsce wśród chłopców z rocznika 1998 . KS SPEED JASŁO jest na 3 MIEJSCU w województwie podkarpackim, co daje mu 11 pozycję w POLSCE, na ponad 50 startujących klubów !!! Wszystkie sukcesy są składową ciężkiej pracy trenera DAMIANA i zawodników !!! Nie mniej jednak dziękujemy za zaangażowanie w rozwój narciarstwa w Jaśle, Władzom Miasta. ( foto - galeria )

Najlepsi zawodnicy KS SPEED JASŁO w składzie: Alan Ciborowski, Radosław Dybka, Roksana Ciborowska -  reprezentowali nasze miasto i klub na Mistrzostwach Polski Młodzików w Narciarstwie Biegowym PZN - Ustrzyki 20-21.02.2015r. Są to najważniejsze i oficjalne zawody Polskiego Związku Narciarstwa !!!

W biegu stylem klasycznym ROKSANA Ciborowska nie dała pokonać się groźnym rywalkom, które czaiły się za jej plecami. Podjęła walkę aż do linii  mety, uzyskując tytuł .....MISTRZYNI  POLSKI.... w kategorii Juniorka E !!! Alan Ciborowski ukończył bieg na 3 pozycji  w roczniku 2000 !!! Również na uwagę zasługuje piękny wynik naszego zawodnika  RADOSŁAWA Dybki, który startuje drugi sezon. W stylu klasycznym przybiegł 1 w swoim roczniku, a w kategorii Junior E, uplasował się na 5 pozycji  - to najlepszy jego wynik w sezonie !!!  DRUGI DZIEŃ sportowych zmagań, to bieg stylem dowolnym, w którym ROKSANA CIBOROWSKA PONOWNIE ZDOBYWA MEDAL - tym razem jest to BRĄZ !!! Alan Ciborowski  wywalczył  2 pozycję w swoim roczniku a Radosław Dybka w roczniku 2004, ukończył bieg na 4 miejscu !!! Gratulacje należy także złożyć na ręce Trenera -  Damiana Ciborowskiego, który przez cały sezon prowadzi swoich zawodników i wspiera ich rozwój !!!

Na trasach biegowych w Ustianowej koło Ustrzyk Dolnych,  rozegrano zawody w biegach narciarskich młodzieży szkolnej. W  WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ wystartowali młodzi zawodnicy z całego regionu podkarpackiego.  Jasło reprezentowała grupa 8 zawodników, którzy zdobywali swoje umiejętności na lekcjach wf, na zajęciach z cyklu " Zima na sportowo w Jaśle" oraz na  treningach Naszego Klubu. Sztafeta chłopców zajęła wysokie 6 miejsce, a najlepiej zaprezentował się Radek Dybka. Jego wynik znalazł się w 1 dziesiątce !!!  W 3 dziesiątce uplasował się Piotr Jarecki, który swą przygodę z narciarstwem biegowym rozpoczął rok temu. Jakub Turek, Michał Potempa i Michał Ostalecki także dzielnie pokonali trudną trasę, pracując na bardzo dobry wynik całej drużyny.Skład dziewcząt to: ROKSANA CIBOROWSKA, która wywalczyła BRĄZOWY MEDAL.  Oliwia Czajka i Anna Jarecka . Gratulujemy młodym zawodnikom !!!

W dniach 31.01. - 01.02. w Dusznikach-Zdroju rozegrano siódme i ósme zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska". Zawodnicy rywalizowali na Jamrozowej Polanie. W sobotę odbyły się biegi sprinterskie, jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji narciarskich. W rywalizacji wzięło udział 235 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. W niedzielę 1 lutego młodzi sportowcy rywalizowali w biegach ze startu wspólnego techniką dowolną. Na starcie stanęło 250 zawodniczek i zawodników. Reprezentanci Naszego Klubu, po 8 cyklach plasują się na wysokich pozycjach w KLASYFIKACJI GENERALNEJ: ROKSANA Ciborowska - 2 MIEJSCE !!! ALAN Ciborowski - 6 MIEJSCE !!! RADOSŁAW Dybka - 10 MIEJSCE !!! NATAN Ciborowski - 14 MIEJSCE !!! KS "SPEED" JASŁO w klasyfikacji klubowej jest na 11 miejscu co daje 3 pozycję w województwie podkarpackim !!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych :)

W dniu dzisiejszym zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Narciarskim, biegli dystans stylem klasycznym. Sklasyfikowano 295 zawodników. Reprezentant Naszego klubu i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w SZCZYRKU - Natan Ciborowski, 5 kilometrową trasę ukończył na 13 pozycji. Alan Ciborowski ( Junior C )zajął 4 miejsce po niefortunnym upadku na zjeździe. Fakt ten z pewnością rzutował na stratę pozycji w pierwszej trójce...W kategorii Juniorka E brąz wywalczyła Roksana Ciborowska. Wśród Juniorów E, ładny wynik Radka Dybki, który uplasował się na 14 miejscu na 33 zawodników.

Drugi dzień zmagań narciarskiego Pucharu Polski "Bieg na Igrzyska" w Tomaszowie Lubelskim, to bieg  stylem klasycznym.  Przypominamy, że w tych zawodach startuje czołówka Polski narciarzy biegowych. PO DZISIEJSZEJ - CZWARTEJ EDYCJI, NASZ KLUB PLASUJE SIĘ NA 9 MIEJSCU  - wśród 33 KLUBÓW.  Złoty medal wywalczyła Roksana Ciborowska w kategorii Juniorki E !!!  W Juniorach C, znakomity wynik Alana Ciborowskiego - 2 MIEJCSE !!!  W kategorii Junior B Natan Ciborowski uplasował się na wysokim 13 miejscu, czyli w połowie stawki.  Obaj rywalizują  ze starszymi o rok zawodnikami. W najmłodszej kategorii chłopców Junior E, Itan Ciborowski zajął wysokie 6 MIEJSCE !!! Na uwagę zasługuje fakt, że Itan -rocznik 2005, biega z kolegami z rocznika 2004 i 2003 !!! Również miłą niespodziankę sprawił także rocznikowo młodszy Radek Dybka, plasując się na 10 MIEJSCU w tej samej kategorii. Nasi debiutanci: Jakub Turek, Piotr Jarecki i Michał Ostalecki, również dzielnie walczyli na wymagającej trasie, szlifując swoje umiejętności na przyszłe zawody. Więcej informacji na stronach:  skipol.pl , biegnaigrzyska.info , http://eurosport.onet.pl/zimowe/bieg-na-igrzyska

W Tomaszowie Lubelskim organizatorzy Pucharu AZOTY, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" walczyli o śnieg - udało się !!! 17 stycznia na trasę Siwej Doliny wybiegło blisko 300 zawodniczek i zawodników z 30 klubów całej Polski. Bieg odbył się stylem dowolnym. Roksana Ciborowska w pięknym stylu zajęła 2 MIEJSCE w kategorii Juniorka E !!! Alan Ciborowski stanął na 3 MIEJSCU podium  rywalizując z zawodnikami o rok starszymi w Juniorach C !!! Reprezentujący SMS Szczyrk - Natan, po niefortunnych wywrotkach na ciężkiej trasie zajął 21m. W kategorii Junior E Itan Ciborowski uplasował się na wysokim 10 miejscu z dwa lata starszymi chłopcami !!! Także Radek Dybka wywalczył 17 pozycję tocząc walkę ze starszymi. W tej samej kategorii, swój DEBIUT zaliczyli PIOTR JARECKI - SPEED JASŁO/ SP BŁAŻKOWA , JAKUB TUREK i MICHAŁ OSTALECKI - SPEED JASŁO/SP2 JASŁO. Gratulacje dla zawodników i Trenera !!!

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" 2015  wystartował w Ustrzykach Dolnych.  Polski Związek Narciarski, Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski, zorganizowali zawody  w dniach 10-11 stycznia 2015r. na trasach narciarskich pod Żukowem w Ustianowej. Wyniki Naszych zawodników po dwóch dniach rywalizacji stylem klasycznym i łyżwowym:

Znakomity wynik ROKSANY CIBOROWSKIEJ -  1miejsce klasykiem oraz 4miejsce stylem dowolnym !!!  Alan Ciborowski - 7 m klasykiem i 10 m st. dowolnym, RADOSŁAW DYBKA -  9 m st. klasycznym i 12m dowolnym,  Natan Ciborowski -  2x15 miejsce. Po dwóch dniach rywalizacji Nasz Klub SPEED JASŁO plasuje się na 3 miejscu w województwie podkarpackim i  na 11 pozycji wśród rywalizujących 33 klubów narciarskich.